Microchip Technology MXSMLJ48CA/TR
MXSMLJ48CA/TR
Part No.:
MXSMLJ48CA/TR
Datasheet:
MXSMLJ48CA/TR.pdf
Description:
TVS 48V 5% 3000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TA)