Microchip Technology MXSMLJ51CA/TR
MXSMLJ51CA/TR
Part No.:
MXSMLJ51CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ51CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
36.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)