Microchip Technology MXSMLJ54A/TR
MXSMLJ54A/TR
Part No.:
MXSMLJ54A/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ54A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
34.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)