Microchip Technology MXSMLJ64A/TR
MXSMLJ64A/TR
Part No.:
MXSMLJ64A/TR
Datasheet:
MXSMLJ64A/TR.pdf
Description:
TVS 64V 5% 3000W UNI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
29.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TA)