KYOCERA AVX NF20AA0330M--
NF20AA0330M--
Part No.:
NF20AA0330M--
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaNF20AA0330M--.pdf
Description:
ICL 33 OHM 20% 3.1A 20MM
Packaging:
Bulk
Series:
NF20
ProductStatus:
Obsolete
R@25°C:
33 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
3.1 A
R@Current:
520 mOhms
Diameter:
0.787 (20.00mm)
LeadSpacing:
0.300 (7.62mm)
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Datasheet:
ShinYuaNF20AA0330M--.pdf
1. How to order NF20AA0330M-- on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NF20AA0330M-- price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NF20AA0330M--?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NF20AA0330M--.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NF20AA0100M-- NF20AA0109MHL NF20AA0150M-- NF20AA0259M-- NF20AA0330M--
Part Number NF20AA0100M-- NF20AA0109MHL NF20AA0150M-- NF20AA0259M-- NF20AA0330M--
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series NF20 NF20 NF20 NF20 NF20
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
R@25°C 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current-SteadyStateMax 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A
R@Current 520 mOhms 520 mOhms 520 mOhms 520 mOhms 520 mOhms
Diameter 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm) 0.787 (20.00mm)
LeadSpacing 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm)