onsemi NRVBAF3200T3G
NRVBAF3200T3G
Part No.:
NRVBAF3200T3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
ShinYuaNRVBAF3200T3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMA-FL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type:
Schottky
Part Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Capacitance @ Vr, F:
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
840 mV @ 3 A