Suntsu Electronics, Inc. PCT10/16CK
PCT10/16CK
Part No.:
PCT10/16CK
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaPCT10/16CK.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 16V 6032
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.102 (2.60mm)