Suntsu Electronics, Inc. PCT22/4AM
PCT22/4AM
Part No.:
PCT22/4AM
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc.
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaPCT22/4AM.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.063 (1.60mm)
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
A
Ratings:
Features:
General Purpose
Datasheet:
ShinYuaPCT22/4AM.pdf
1. How to order PCT22/4AM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PCT22/4AM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PCT22/4AM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PCT22/4AM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PCT22/4AM pin diagram, PCT22/4AM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PCT10/16AK PCT22/4AM PCT22/4AK PCT10/16AM PCT22/6AK
Part Number PCT10/16AK PCT22/4AM PCT22/4AK PCT10/16AM PCT22/6AK
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PCT PCT PCT PCT PCT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 4 V 4 V 4 V 4 V 4 V
Type Molded Molded Molded Molded Molded
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)