Suntsu Electronics, Inc. PCT10/6BM
PCT10/6BM
Part No.:
PCT10/6BM
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaPCT10/6BM.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 3528
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.075 (1.90mm)