Suntsu Electronics, Inc. PCT10/6CK
PCT10/6CK
Part No.:
PCT10/6CK
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaPCT10/6CK.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 6032
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.102 (2.60mm)