Trinamic Motion Control GmbH PM35S-048-324F
PM35S-048-324F
Part No.:
PM35S-048-324F
Manufacturer:
Trinamic Motion Control GmbH
Category:
Stepper Motors
Package:
Datasheet:
PM35S-048-324F.pdf
Description:
PERM MAGNET STEP MTR 3V 2.8NCM
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Permanent Magnet
CoilType:
Bipolar
Voltage-Rated:
3VDC
CurrentRating(Amps):
750 mA
StepsperRevolution:
48
StepAngle:
7.5°
Accuracy:
Torque-Holding(oz-in/mNm):
3.89 / 267.46
Size/Dimension:
Round - 1.378 Dia (35.00mm)
NEMAFrameSize:
14
Diameter-Shaft:
0.118 (3.00mm)
Length-ShaftandBearing:
0.394 (10.00mm)
MountingHoleSpacing:
1.650 (42.00mm)
TerminationStyle:
Wire Leads with Connector
OperatingTemperature:
CoilResistance:
4 Ohms
Category:
Stepper Motors
Datasheet:
ShinYuaPM35S-048-324F.pdf
1. How to order PM35S-048-324F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PM35S-048-324F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM35S-048-324F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PM20S-020-124 PM35S-048-324F PM25S-048-314 PM42L-048-285D
Part Number PM20S-020-124 PM35S-048-324F PM25S-048-314 PM42L-048-285D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - -
ProductStatus Active Active Active Active
Type Permanent Magnet Permanent Magnet Permanent Magnet Permanent Magnet
CoilType Bipolar Bipolar Bipolar Bipolar
Voltage-Rated 3VDC 3VDC 3VDC 3VDC
CurrentRating(Amps) 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA
StepsperRevolution 48 48 48 48
StepAngle 7.5° 7.5° 7.5° 7.5°
Accuracy - - - -
Torque-Holding(oz-in/mNm) 3.89 / 267.46 3.89 / 267.46 3.89 / 267.46 3.89 / 267.46
Size/Dimension Round - 1.378 Dia (35.00mm) Round - 1.378 Dia (35.00mm) Round - 1.378 Dia (35.00mm) Round - 1.378 Dia (35.00mm)
NEMAFrameSize 14 14 14 14
Diameter-Shaft 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)
Length-ShaftandBearing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
MountingHoleSpacing 1.650 (42.00mm) 1.650 (42.00mm) 1.650 (42.00mm) 1.650 (42.00mm)
OperatingTemperature - - - -
CoilResistance 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms