Bourns Inc. PM43-1R0M-RC
PM43-1R0M-RC
Part No.:
PM43-1R0M-RC
Datasheet:
ShinYuaPM43-1R0M-RC.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.8A 33 MOHM SMD
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
3.8 A
Current-Saturation(Isat):
5.5A
DCResistance(DCR):
33mOhm Max
Q@Freq:
28 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
150MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYuaPM43-1R0M-RC.pdf
1. How to order PM43-1R0M-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PM43-1R0M-RC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM43-1R0M-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM43-1R0M-RC.
Image PM43-100M-RC PM43-220M-RC PM43-330K-RC PM43-1R0M-RC PM43-150M-RC
Part Number PM43-100M-RC PM43-220M-RC PM43-330K-RC PM43-1R0M-RC PM43-150M-RC
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3.8 A 3.8 A 3.8 A 3.8 A 3.8 A
Current-Saturation(Isat) 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 33mOhm Max 33mOhm Max 33mOhm Max 33mOhm Max 33mOhm Max
Q@Freq 28 @ 7.96MHz 28 @ 7.96MHz 28 @ 7.96MHz 28 @ 7.96MHz 28 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 150MHz 150MHz 150MHz 150MHz 150MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz