Bourns Inc. PM43-330K-RC
PM43-330K-RC
Part No.:
PM43-330K-RC
Datasheet:
ShinYuaPM43-330K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 640MA 540MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
640 mA
Current-Saturation(Isat):
990mA
DCResistance(DCR):
540mOhm
Q@Freq:
23 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant:
15MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYuaPM43-330K-RC.pdf
1. How to order PM43-330K-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PM43-330K-RC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM43-330K-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM43-330K-RC.
Image PM43-100M-RC PM43-220M-RC PM43-330K-RC PM43-1R0M-RC PM43-150M-RC
Part Number PM43-100M-RC PM43-220M-RC PM43-330K-RC PM43-1R0M-RC PM43-150M-RC
Inductance 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA 640 mA
Current-Saturation(Isat) 990mA 990mA 990mA 990mA 990mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 540mOhm 540mOhm 540mOhm 540mOhm 540mOhm
Q@Freq 23 @ 2.52MHz 23 @ 2.52MHz 23 @ 2.52MHz 23 @ 2.52MHz 23 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz