Infineon Technologies PVN012ASPBF
PVN012ASPBF
Part No.:
PVN012ASPBF
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Solid State Relays
Package:
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaPVN012ASPBF.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 4A 0-20V
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Packaging:
Tube
Series:
PVN, HEXFET®
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.2VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 20 V
LoadCurrent:
4 A
On-StateResistance(Max):
50 mOhms
TerminationStyle:
Gull Wing
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaPVN012ASPBF.pdf
1. How to order PVN012ASPBF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PVN012ASPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PVN012ASPBF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PVN012ASPBF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PVN012S-TPBF PVN012SPBF PVN012PBF PVN012APBF PVN012ASPBF
Part Number PVN012S-TPBF PVN012SPBF PVN012PBF PVN012APBF PVN012ASPBF
Package/Case 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm) 6-SMD (0.300, 7.62mm)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series PVN, HEXFET® PVN, HEXFET® PVN, HEXFET® PVN, HEXFET® PVN, HEXFET®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
OutputType AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC
Voltage-Input 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC
Voltage-Load 0 V ~ 20 V 0 V ~ 20 V 0 V ~ 20 V 0 V ~ 20 V 0 V ~ 20 V
LoadCurrent 4 A 4 A 4 A 4 A 4 A
On-StateResistance(Max) 50 mOhms 50 mOhms 50 mOhms 50 mOhms 50 mOhms