Infineon Technologies PVR3300N
PVR3300N
Part No.:
PVR3300N
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Solid State Relays
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads
Datasheet:
ShinYuaPVR3300N.pdf
Description:
SSR RELAY DPST-NO 165MA 0-300V
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
PVR, HEXFET®
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Through Hole
Circuit:
DPST-NO (2 Form A) x 2
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.2VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 300 V
LoadCurrent:
165 mA
On-StateResistance(Max):
24 Ohms
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaPVR3300N.pdf
1. How to order PVR3300N on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PVR3300N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PVR3300N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PVR3300N.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PVR3300N pin diagram, PVR3300N datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PVR1300N PVR1301N PVR2300N PVR3300N PVR3301N
Part Number PVR1300N PVR1301N PVR2300N PVR3300N PVR3301N
Package/Case 16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads 16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads 16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads 16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads 16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series PVR, HEXFET® PVR, HEXFET® PVR, HEXFET® PVR, HEXFET® PVR, HEXFET®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
OutputType AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC
Voltage-Input 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC 1.2VDC
Voltage-Load 0 V ~ 300 V 0 V ~ 300 V 0 V ~ 300 V 0 V ~ 300 V 0 V ~ 300 V
LoadCurrent 165 mA 165 mA 165 mA 165 mA 165 mA
On-StateResistance(Max) 24 Ohms 24 Ohms 24 Ohms 24 Ohms 24 Ohms