Infineon Technologies PVR3300NPBF
PVR3300NPBF
Part No.:
PVR3300NPBF
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Solid State Relays
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm), 10 Leads
Datasheet:
ShinYuaPVR3300NPBF.pdf
Description:
SSR RELAY DPST-NO 165MA 0-300V
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
PVR, HEXFET®
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Through Hole
Circuit:
DPST-NO (2 Form A) x 2
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.2VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 300 V
LoadCurrent:
165 mA
On-StateResistance(Max):
24 Ohms