Carlo Gavazzi Inc. RA2A23D25
RA2A23D25
Part No.:
RA2A23D25
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaRA2A23D25.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-265V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk
Series:
RA
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A) x 2
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4.5 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 265 V
LoadCurrent:
25 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)