Carlo Gavazzi Inc. RA2A23D40
RA2A23D40
Part No.:
RA2A23D40
Datasheet:
ShinYuaRA2A23D40.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-265V
Voltage-Input:
4.5 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 265 V
LoadCurrent:
40 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Datasheet:
ShinYuaRA2A23D40.pdf
1. How to order RA2A23D40 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RA2A23D40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RA2A23D40?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RA2A23D40.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RA2A23D40 pin diagram, RA2A23D40 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RA2450HA06 RA2A23D40 RA2425-D06T RA2425HA06 RA4825-D12
Part Number RA2450HA06 RA2A23D40 RA2425-D06T RA2425HA06 RA4825-D12
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RA RA RA RA RA
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4.5 ~ 32VDC 4.5 ~ 32VDC 4.5 ~ 32VDC 4.5 ~ 32VDC 4.5 ~ 32VDC
Voltage-Load 24 V ~ 265 V 24 V ~ 265 V 24 V ~ 265 V 24 V ~ 265 V 24 V ~ 265 V
LoadCurrent 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)