Carlo Gavazzi Inc. RA2A48D25
RA2A48D25
Part No.:
RA2A48D25
Datasheet:
ShinYuaRA2A48D25.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-530V
Voltage-Input:
4.5 ~ 32VDC
Voltage-Load:
42 V ~ 530 V
LoadCurrent:
25 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)