Rohm Semiconductor RB510VM-30TE-17
RB510VM-30TE-17
Part No.:
RB510VM-30TE-17
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
ShinYuaRB510VM-30TE-17.pdf
Description:
RB510VM-30 IS LOW VF HIGH RELIAB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RoHS:
RoHS
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Diode Type:
Schottky
Part Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Capacitance @ Vr, F:
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
300 nA @ 10 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Operating Temperature:
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
460 mV @ 10 mA