E-T-A REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
Part No.:
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
Datasheet:
ShinYuaREX12-TA2-107-DC24V-4A/4A.pdf
Description:
CIR BRKR 4A 24VDC PUSH TO RESET
Packaging:
Box
Series:
REX12
CurrentRating(Amps):
4A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
24 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
2
Illumination:
Green
IlluminationVoltage(Nominal):
Datasheet:
1. How to order REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Box Box Box Box Box
Series REX12 REX12 REX12 REX12 REX12
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
BreakerType - - - - -
CurrentRating(Amps) 4A 4A 4A 4A 4A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V