Carlo Gavazzi Inc. RKD2A60D50P
RKD2A60D50P
Part No.:
RKD2A60D50P
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaRKD2A60D50P.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-660V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk
Series:
RK
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A) x 2
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
42 V ~ 660 V
LoadCurrent:
50 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaRKD2A60D50P.pdf
1. How to order RKD2A60D50P on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RKD2A60D50P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RKD2A60D50P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RKD2A60D50P.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RK2A60D50P RK2A60D75P RKD2A60D50P RKD2A60D75P RKD2A23D50P
Part Number RK2A60D50P RK2A60D75P RKD2A60D50P RKD2A60D75P RKD2A23D50P
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RK RK RK RK RK
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 42 V ~ 660 V 42 V ~ 660 V 42 V ~ 660 V 42 V ~ 660 V 42 V ~ 660 V
LoadCurrent 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A