Carlo Gavazzi Inc. RP1D060D4
RP1D060D4
Part No.:
RP1D060D4
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaRP1D060D4.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 4A 1-60V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk
Series:
RP1D
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
4.25 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 60 V
LoadCurrent:
4 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaRP1D060D4.pdf
1. How to order RP1D060D4 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RP1D060D4 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP1D060D4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP1D060D4.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RP1D060D4 pin diagram, RP1D060D4 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RP1D060D4 RP1D060D8 RP1D060D4M1
Part Number RP1D060D4 RP1D060D8 RP1D060D4M1
Manufacturer Carlo Gavazzi Inc. Carlo Gavazzi Inc. Carlo Gavazzi Inc.
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series RP1D RP1D RP1D
ProductStatus Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
OutputType DC DC DC
Voltage-Input 4.25 ~ 32VDC 4.25 ~ 32VDC 4.25 ~ 32VDC
Voltage-Load 1 V ~ 60 V 1 V ~ 60 V 1 V ~ 60 V
LoadCurrent 4 A 4 A 4 A