Carlo Gavazzi Inc. RZ3A60A75
RZ3A60A75
Part No.:
RZ3A60A75
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaRZ3A60A75.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 75A 42-660V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
RZ3A
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
24 ~ 275VAC, 24 ~ 50VDC
Voltage-Load:
42 V ~ 660 V
LoadCurrent:
75 A