Signal Transformer SCIHP1367-100M
SCIHP1367-100M
Part No.:
SCIHP1367-100M
Manufacturer:
Signal Transformer
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-100M.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 10A 18.5 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SCIHP1367
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
10 A
Current-Saturation(Isat):
15.5A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
18.5mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
200 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-100M.pdf
1. How to order SCIHP1367-100M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SCIHP1367-100M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SCIHP1367-100M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Part Number SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SCIHP1367 SCIHP1367 SCIHP1367 SCIHP1367 SCIHP1367
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Current-Saturation(Isat) 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max 18.5mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz