Signal Transformer SCIHP1367-4R7M
SCIHP1367-4R7M
Part No.:
SCIHP1367-4R7M
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 13.5A 11.2 MOHM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
13.5 A
Current-Saturation(Isat):
25A
DCResistance(DCR):
11.2mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
200 kHz
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-4R7M.pdf
1. How to order SCIHP1367-4R7M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SCIHP1367-4R7M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SCIHP1367-4R7M?
Image SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Part Number SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Material-Core - - - - -
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A
Current-Saturation(Isat) 25A 25A 25A 25A 25A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 11.2mOhm Max 11.2mOhm Max 11.2mOhm Max 11.2mOhm Max 11.2mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz