Signal Transformer SCIHP1367-2R2M
SCIHP1367-2R2M
Part No.:
SCIHP1367-2R2M
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 20A 4.2 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
20 A
Current-Saturation(Isat):
33A
DCResistance(DCR):
4.2mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
200 kHz
Datasheet:
ShinYuaSCIHP1367-2R2M.pdf
1. How to order SCIHP1367-2R2M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SCIHP1367-2R2M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SCIHP1367-2R2M?
Image SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Part Number SCIHP1367-3R3M SCIHP1367-100M SCIHP1367-2R2M SCIHP1367-4R7M SCIHP1367-5R6M
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Material-Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
Current-Saturation(Isat) 33A 33A 33A 33A 33A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max 4.2mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz