Diodes Incorporated SDM05A30CP3-7
SDM05A30CP3-7
Part No.:
SDM05A30CP3-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Package:
2-XDFN
Datasheet:
SDM05A30CP3-7.pdf
Description:
SCHOTTKY RECTIFIER X3-WLB0603-2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RoHS:
RoHS
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type:
Schottky
Part Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Capacitance @ Vr, F:
7pF @ 10V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr):
4.8 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
9 µA @ 30 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
500mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
710 mV @ 500 mA