Littelfuse Inc. SIR2A20A4
SIR2A20A4
Part No.:
SIR2A20A4
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaSIR2A20A4.pdf
Description:
SOLID STATE RELAY-ISOLATED
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
SIR
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
9 ~ 30VAC/DC
Voltage-Load:
0 V ~ 120 V
LoadCurrent:
20 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaSIR2A20A4.pdf
1. How to order SIR2A20A4 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SIR2A20A4 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIR2A20A4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SIR2A20A4.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SIR2A20A4 pin diagram, SIR2A20A4 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIR1B6B4 SIR2B20B4 SIR2A20A4 SIR2B20A4 SIR1C20B6
Part Number SIR1B6B4 SIR2B20B4 SIR2A20A4 SIR2B20A4 SIR1C20B6
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SIR SIR SIR SIR SIR
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Load 0 V ~ 120 V 0 V ~ 120 V 0 V ~ 120 V 0 V ~ 120 V 0 V ~ 120 V
LoadCurrent 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)