Semtech Corporation SMBJ24CA
SMBJ24CA
Part No.:
SMBJ24CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ24CA.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SMBJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.4A
Power-PeakPulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaSMBJ24CA.pdf
1. How to order SMBJ24CA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ24CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ24CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ24CA pin diagram, SMBJ24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ24CA SMBJ33CA SMBJ36CA SMBJ30CA SMBJ58CA
Part Number SMBJ24CA SMBJ33CA SMBJ36CA SMBJ30CA SMBJ58CA
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.4A 15.4A 15.4A 15.4A 15.4A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W