API Delevan Inc. SPD62R-103M
SPD62R-103M
Part No.:
SPD62R-103M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaSPD62R-103M.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 180 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SPD62R
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.4 A
Current-Saturation(Isat):
1.4A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaSPD62R-103M.pdf
1. How to order SPD62R-103M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SPD62R-103M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPD62R-103M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPD62R-103M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SPD62R-472M SPD62R-103M SPD62R-473M SPD62R-352M SPD62R-563M
Part Number SPD62R-472M SPD62R-103M SPD62R-473M SPD62R-352M SPD62R-563M
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SPD62R SPD62R SPD62R SPD62R SPD62R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.4 A 1.4 A 1.4 A 1.4 A 1.4 A
Current-Saturation(Isat) 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz