API Delevan Inc. SPD62R-352M
SPD62R-352M
Part No.:
SPD62R-352M
Datasheet:
ShinYuaSPD62R-352M.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 2.5A 120MOHM SMD
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
2.5 A
Current-Saturation(Isat):
2.5A
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaSPD62R-352M.pdf
1. How to order SPD62R-352M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SPD62R-352M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPD62R-352M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPD62R-352M.
Image SPD62R-472M SPD62R-103M SPD62R-473M SPD62R-352M SPD62R-563M
Part Number SPD62R-472M SPD62R-103M SPD62R-473M SPD62R-352M SPD62R-563M
Inductance 3.5 µH 3.5 µH 3.5 µH 3.5 µH 3.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
Current-Saturation(Isat) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz