Sensata-Crydom SPFE480D25R
SPFE480D25R
Part No.:
SPFE480D25R
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaSPFE480D25R.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk
Series:
SPF, PowerFin™
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC
Voltage-Input:
15 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 660 V
LoadCurrent:
25 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaSPFE480D25R.pdf
1. How to order SPFE480D25R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SPFE480D25R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPFE480D25R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPFE480D25R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SPFE480D25R SPF240D25 SPFE240D25 SPF240D25R SPF480D25
Part Number SPFE480D25R SPF240D25 SPFE240D25 SPF240D25R SPF480D25
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SPF, PowerFin™ SPF, PowerFin™ SPF, PowerFin™ SPF, PowerFin™ SPF, PowerFin™
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 15 ~ 32VDC 15 ~ 32VDC 15 ~ 32VDC 15 ~ 32VDC 15 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V
LoadCurrent 25 A 25 A 25 A 25 A 25 A