TE Connectivity Potter & Brumfield Relays SSRC-480D5
SSRC-480D5
Part No.:
SSRC-480D5
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaSSRC-480D5.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 5A 48-660V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk
Series:
SSRC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
3 ~ 15VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 660 V
LoadCurrent:
5 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaSSRC-480D5.pdf
1. How to order SSRC-480D5 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SSRC-480D5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SSRC-480D5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SSRC-480D5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SSRC-480D5 pin diagram, SSRC-480D5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SSRC-240D5 SSRC-480D5 SSRC-240D5R SSRC-480D5R
Part Number SSRC-240D5 SSRC-480D5 SSRC-240D5R SSRC-480D5R
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SSRC SSRC SSRC SSRC
ProductStatus Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 3 ~ 15VDC 3 ~ 15VDC 3 ~ 15VDC 3 ~ 15VDC
Voltage-Load 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V
LoadCurrent 5 A 5 A 5 A 5 A