TE Connectivity Potter & Brumfield Relays SSRDC-200D12
SSRDC-200D12
Part No.:
SSRDC-200D12
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaSSRDC-200D12.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 12A 0-200V
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Bulk
Series:
SSRDC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3.5 ~ 32VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 200 V
LoadCurrent:
12 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaSSRDC-200D12.pdf
1. How to order SSRDC-200D12 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SSRDC-200D12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SSRDC-200D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SSRDC-200D12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SSRDC-200D40 SSRDC-200D12 SSRDC-200D25
Part Number SSRDC-200D40 SSRDC-200D12 SSRDC-200D25
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series SSRDC SSRDC SSRDC
ProductStatus Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
OutputType DC DC DC
Voltage-Input 3.5 ~ 32VDC 3.5 ~ 32VDC 3.5 ~ 32VDC
Voltage-Load 0 V ~ 200 V 0 V ~ 200 V 0 V ~ 200 V
LoadCurrent 12 A 12 A 12 A