Nidec Copal Electronics ST2TA101
ST2TA101
Part No.:
ST2TA101
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaST2TA101.pdf
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.1W J LEAD TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ST2
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
NumberofTurns:
1
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Surface Mount
TerminationStyle:
J Lead
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet:
ShinYuaST2TA101.pdf
1. How to order ST2TA101 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ST2TA101 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST2TA101?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ST2TA101.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ST2TA101 pin diagram, ST2TA101 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Part Number ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Series ST2 ST2 ST2 ST2 ST2
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
TemperatureCoefficient ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C