Nidec Copal Electronics ST2TA104
ST2TA104
Part No.:
ST2TA104
Datasheet:
ShinYuaST2TA104.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.1W J LEAD TOP
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
Datasheet:
ShinYuaST2TA104.pdf
1. How to order ST2TA104 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ST2TA104 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST2TA104?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ST2TA104.
7.How to contact us to get technical supports, such as ST2TA104 pin diagram, ST2TA104 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Part Number ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Series ST2 ST2 ST2 ST2 ST2
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
TemperatureCoefficient ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C