Nidec Copal Electronics ST2TA103
ST2TA103
Part No.:
ST2TA103
Datasheet:
ShinYuaST2TA103.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
Datasheet:
ShinYuaST2TA103.pdf
1. How to order ST2TA103 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ST2TA103 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST2TA103?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ST2TA103.
7.How to contact us to get technical supports, such as ST2TA103 pin diagram, ST2TA103 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Part Number ST2TA103 ST2TA102 ST2TA101 ST2TA104 ST2TA105
Series ST2 ST2 ST2 ST2 ST2
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
TemperatureCoefficient ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C