SMC Diode Solutions STF15200
STF15200
Part No.:
STF15200
Datasheet:
ShinYuaSTF15200.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V ITO220AC
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
160 µA @ 200 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 15 A