SMC Diode Solutions STF20100
STF20100
Part No.:
STF20100
Datasheet:
ShinYuaSTF20100.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V ITO220AC
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 100 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
750 mV @ 20 A