Microchip Technology SY100EL38LZC-TR
SY100EL38LZC-TR
Part No.:
SY100EL38LZC-TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSY100EL38LZC-TR.pdf
Description:
IC CLK GEN /2 /4/6 5/3.3V 20SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
100EL, Precision Edge®
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Type:
Clock Generator
PLL:
No
Input:
ECL, PECL
Output:
Clock
NumberofCircuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:5
Differential-Input:Output:
Yes/Yes
Frequency-Max:
1GHz
Divider/Multiplier:
Yes/No
Voltage-Supply:
3V ~ 3.8V
OperatingTemperature:
0°C ~ 85°C