TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W28-XQ1A-20
W28-XQ1A-20
Part No.:
W28-XQ1A-20
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaW28-XQ1A-20.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Packaging:
Bulk
Series:
W28
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
32 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaW28-XQ1A-20.pdf
1. How to order W28-XQ1A-20 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the W28-XQ1A-20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of W28-XQ1A-20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of W28-XQ1A-20.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image W28-XQ1A-3 W28-XQ1A-20 W28-XQ1A-4 W28-XQ1A-6 W28-XQ1A-8
Part Number W28-XQ1A-3 W28-XQ1A-20 W28-XQ1A-4 W28-XQ1A-6 W28-XQ1A-8
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series W28 W28 W28 W28 W28
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 20A 20A 20A 20A 20A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V