TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X2Q12-30
W67-X2Q12-30
Part No.:
W67-X2Q12-30
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaW67-X2Q12-30.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC
Packaging:
Bulk
Series:
W6
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
30A
VoltageRating-AC:
277 V
VoltageRating-DC:
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaW67-X2Q12-30.pdf
1. How to order W67-X2Q12-30 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the W67-X2Q12-30 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of W67-X2Q12-30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of W67-X2Q12-30.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image W68-X2Q12-15 W67-X2Q12-15 W67-X2Q12-30 W68-X2Q12-20 W69-X2Q110-30
Part Number W68-X2Q12-15 W67-X2Q12-15 W67-X2Q12-30 W68-X2Q12-20 W69-X2Q110-30
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series W6 W6 W6 W6 W6
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
CurrentRating(Amps) 30A 30A 30A 30A 30A
VoltageRating-AC 277 V 277 V 277 V 277 V 277 V