Rochester Electronics, LLC XMC1301-T038F0032AAXUMA1
XMC1301-T038F0032AAXUMA1
Part No.:
XMC1301-T038F0032AAXUMA1
Manufacturer:
Rochester Electronics, LLC
Category:
Embedded - Microcontrollers
Package:
38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaXMC1301-T038F0032AAXUMA1.pdf
Description:
32-BIT MCU XMC1000 ARM CORTEX-M0
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
XMC1000
ProductStatus:
RoHS
CoreProcessor:
32MHz
CoreSize:
16K x 8
Speed:
32-Bit
Connectivity:
Peripherals:
Active
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
26
RAMSize:
ARM® Cortex®-M0
Voltage-Supply(Vcc/Vdd):
A/D 16x12b
DataConverters:
Internal
OscillatorType:
32KB (32K x 8)
OperatingTemperature:
FLASH
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)
Category:
Embedded - Microcontrollers
Datasheet:
1. How to order XMC1301-T038F0032AAXUMA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the XMC1301-T038F0032AAXUMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XMC1301-T038F0032AAXUMA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XMC1301-T038F0032AAXUMA1 XMC1100-T016X0064AAXUMA1
Part Number XMC1301-T038F0032AAXUMA1 XMC1100-T016X0064AAXUMA1
Manufacturer Rochester Electronics, LLC Rochester Electronics, LLC
Package/Case 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Packaging Bulk Bulk
ProductStatus RoHS RoHS
CoreProcessor 32MHz 32MHz
CoreSize 16K x 8 16K x 8
Speed 32-Bit 32-Bit
Connectivity - -
Peripherals Active Active
NumberofI/O Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize I²C, LINbus, SPI, UART/USART I²C, LINbus, SPI, UART/USART
ProgramMemoryType Surface Mount Surface Mount
EEPROMSize 26 26
RAMSize ARM® Cortex®-M0 ARM® Cortex®-M0
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) A/D 16x12b A/D 16x12b
DataConverters Internal Internal
OscillatorType 32KB (32K x 8) 32KB (32K x 8)
OperatingTemperature FLASH FLASH
MountingType -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)