Panasonic Electronic Components XN0F25600L
XN0F25600L
Part No.:
XN0F25600L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ShinYuaXN0F25600L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
TransistorType:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current-Collector(Ic)(Max):
600mA
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
20V
Resistor-Base(R1):
4.7kOhms
Resistor-EmitterBase(R2):
DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce:
100 @ 50mA, 5V
VceSaturation(Max)@IbIc:
80mV @ 2.5mA, 50mA
Current-CollectorCutoff(Max):
Frequency-Transition:
200MHz
Power-Max:
300mW
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaXN0F25600L.pdf
1. How to order XN0F25600L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the XN0F25600L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XN0F25600L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XN0F25600L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as XN0F25600L pin diagram, XN0F25600L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XP0421500L NP0J1A300A NP0G3D200A DMA566050R XN0F25600L
Part Number XP0421500L NP0J1A300A NP0G3D200A DMA566050R XN0F25600L
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Current-Collector(Ic)(Max) 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) 20V 20V 20V 20V 20V
Resistor-Base(R1) 4.7kOhms 4.7kOhms 4.7kOhms 4.7kOhms 4.7kOhms
DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce 100 @ 50mA, 5V 100 @ 50mA, 5V 100 @ 50mA, 5V 100 @ 50mA, 5V 100 @ 50mA, 5V
VceSaturation(Max)@IbIc 80mV @ 2.5mA, 50mA 80mV @ 2.5mA, 50mA 80mV @ 2.5mA, 50mA 80mV @ 2.5mA, 50mA 80mV @ 2.5mA, 50mA
Frequency-Transition 200MHz 200MHz 200MHz 200MHz 200MHz
Power-Max 300mW 300mW 300mW 300mW 300mW