Panasonic Electronic Components XP0411500L
XP0411500L
Part No.:
XP0411500L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
ShinYuaXP0411500L.pdf
Description:
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
TransistorType:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current-Collector(Ic)(Max):
100mA
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
50V
Resistor-Base(R1):
10kOhms
Resistor-EmitterBase(R2):
DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce:
160 @ 5mA, 10V
VceSaturation(Max)@IbIc:
250mV @ 300µA, 10mA
Current-CollectorCutoff(Max):
500nA
Frequency-Transition:
80MHz
Power-Max:
150mW