TE Connectivity Passive Product 3631B331KL
3631B331KL
Part No.:
3631B331KL
Datasheet:
ShinYua3631B331KL.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 600MA 660MOHM SM
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
660mOhm Max
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYua3631B331KL.pdf
1. How to order 3631B331KL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3631B331KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3631B331KL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3631B331KL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3631B331KL pin diagram, 3631B331KL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Part Number 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Inductance 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 660mOhm Max 660mOhm Max 660mOhm Max 660mOhm Max 660mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz