TE Connectivity Passive Product 3631B821KL
3631B821KL
Part No.:
3631B821KL
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua3631B821KL.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 350MA 1.7OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
3631, Sigma Inductors
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
350 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
1.7Ohm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua3631B821KL.pdf
1. How to order 3631B821KL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3631B821KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3631B821KL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3631B821KL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3631B821KL pin diagram, 3631B821KL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Part Number 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 820 µH 820 µH 820 µH 820 µH 820 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.7Ohm Max 1.7Ohm Max 1.7Ohm Max 1.7Ohm Max 1.7Ohm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz