TE Connectivity Passive Product 3631B470LL
3631B470LL
Part No.:
3631B470LL
Datasheet:
ShinYua3631B470LL.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.6A 130 MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
CurrentRating(Amps):
1.6 A
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYua3631B470LL.pdf
1. How to order 3631B470LL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3631B470LL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3631B470LL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3631B470LL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3631B470LL pin diagram, 3631B470LL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Part Number 3631B470LL 3631B220ML 3631B471KL 3631B821KL 3631B331KL
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 1.6 A 1.6 A 1.6 A 1.6 A 1.6 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz