E-T-A 437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A
437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A
Part No.:
437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 240A 144VDC
Packaging:
Bulk
Series:
437
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
240A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
144 V
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
1. How to order 437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 437-K12-5-07-SI-BC-FA24-240A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 437 437 437 437 437
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 240A 240A 240A 240A 240A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 144 V 144 V 144 V 144 V 144 V